Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Spojovací materiály z nerezové oceli

"Budoucnost je v nerezových spojovacích materiálech"

Stále se zvyšující požadavky na ochranu životního prostředí a ekologii dělají z nerezových spojovacích materiálů jako jedno z řešení budoucnosti.

Povrchová úprava kovů galvanickým pokovením - sloužící k prodloužení životnosti materiálů - patří z hlediska ekologie a vlivu na životní prostředí k velmi rizikovým odvětvím výroby. Důvodem je zejména produkce nebezpečných odpadních látek, které zvyšují riziko kontaminace životního prostředí.

Nenáročné nerezové  spojovací materiály

V současné době jsou takto upravované spojovací materiály stále více nahrazovány materiály z ušlechtilých kovů, které uvedené úpravy nevyžadují. Všude, kde nejsou kladeny nároky na zvýšenou pevnost a povrchové úpravy, se prosazují spojovací materiály z nerezavějících ocelí. Další předností těchto materiálů jsou velmi nízké nároky na údržbu, která je v případě upravovaných materiálů v konečné fázi mnohem dražší než vstupní cena nerezových šroubů. Nerezové spojovací materiály mají téměř neomezenou životnost a rovněž vysokou estetickou hodnotu.

Univerzální použití

Oblastí průmyslu, ve kterých se použití nerezových spojovacích materiálů přímo nabízí, je celá řada. Z hlediska využití vysoké životnosti je to výroba zařízení pro chemický průmysl, výroba zařízení pro vodárenství a zařízení pro čištění odpadních vod, ale také výroba zařízení pro venkovní rozvod elektrické energie. Z hlediska nároků na vysokou hygienickou čistotu jsou to stroje pro potravinářský průmysl, vybavení restauračních a stravovacích provozů a stroje pro výrobu léčiv. Nerezový spojovací materiál bezpochyby najde uplatnění i ve vybavení interiérů a v nábytkářském průmyslu, kde jsou kladeny nároky na estetiku výrobku, a ve stavebnictví. V Německu stavební zákon doporučuje používat na stavbách, kde se nevyžadují speciální pevnostní spoje, jen nerezové spojovací materiály.

Specialisté na nerezový spojovací materiál

Společnost FASTENERS CZ se na nerezový spojovací materiál specializuje. Sortiment tvoří 18 000 položek třídy A2 a A4, které najdete v našem katalogu nerezových dílů. Přibližně 4500 položek máme skladem v dostatečném množství a jsme schopni tyto materiály dodat do 24 hodin na kterékoliv místo České republiky.

Přejít na objednávku katalogu