Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Články

Hmoždinky – jejich použití a funkce

Pátek, 18. Prosinec 2015

Některé materiály jsou natolik tvrdé, odolné nebo naopak nestabilní, že není možné umístit do nich ani vruty ani hřebíky. A pokud se to přece jen povede, nemusí v nich držet dlouho. Řešení v takových situacích nabízejí hmoždinky, spojovací prvky se širokou škálou možností využití.

Nerezový spojovací materiál - druhy a rozdíly ve funkci použití

Sobota, 14. Listopad 2015

Kvalitní nerezový materiál patří bezesporu k nejtrvanlivějším a nejspolehlivějším spojům z důvodů své vysoké odolnosti a dlouhodobé životnosti. Využití nalezne jak v interiérech, tak exteriérech, ale poskytne celou řadu dalšího uplatnění.

Čím spojovat dřevěné konstrukce

Čtvrtek, 29. Říjen 2015

Ve srovnání se spoji dalších konstrukčních materiálů bývají spoje dřevěných stavebních prvků obvykle problematické a někdy i nevýhodné. Bohužel dřevo s dalším stavebním prvkem nelze spojit monoliticky, tak jako je tomu například u betonu nebo oceli, vyjma lepení. 

Matice jako jeden z druhů spojovacího materiálu

Středa, 7. Říjen 2015

Matice anebo také matky či matičky jsou jedním z nejdůležitějších druhů spojovacího materiálu, bez něhož se neobejde žádný klasický spoj. Ovšem až společně se šroubem tvoří matice spoj. Matice bývá nejčastěji ve tvaru šestihranu a šroubuje se do vnitřního závitu šroubu.

Kotevní technika – základní použití a prvky

Pátek, 17. Červenec 2015

Kotevní technika rozkládá zatížení předmětem na kotevní podklad. Kombinuje poznatky z dynamiky, mechaniky, strojírenství a dalších oborů. Páteř kotevní techniky tvoří hmoždinky, ocelové kotvy, kotevní patky a samořezné šrouby.

Nerezová ocel a její životní cyklus, recyklovatelnost a hygienické vlastnosti

Čtvrtek, 14. Květen 2015

Nerezová ocel má kromě skvělých mechanických vlastností ještě jednu velkou výhodu. Lze ji opakovaně recyklovat, aniž by jakkoli utrpěla kvalita nového výrobku a proces recyklace je navíc i ekonomicky výhodný. Kromě toho šetří nerezová ocel životní prostředí i svým používáním v problematických oblastech, například při spalování uhlí nebo v kondenzačních kotlech.

Šrouby Peiner – kvalita a bezpečnost na prvním místě

Středa, 18. Březen 2015

Sestavy Peiner šroubů s možností vysoce pevného utažení bývají nasazeny především u třecích a pevných spojů. Jsou určeny pro konstrukce vyžadující materiál nejvyšší kvality poskytující největší bezpečnostZhotovují se proto s vysokou precizností a s velkým důrazem kladeným na kvalitu jednotlivého šroubu.

Druhy nerezové oceli a příklady jejího užití

Pátek, 30. Leden 2015

Nerezová ocel je název pro velkou skupinu materiálů, které mají v zásadě stejné vlastnosti (dlouhou trvanlivost, povrchovou vrstvu bránící korozi atd.). Tato skupina však má celou řadu dalších podmnožin, které se liší procentuálním obsahem jednotlivých příměsí a od nich se odvíjejících dalších vlastností. V článku se podíváme na čtyři základní kategorie oceli.

Koroze nerezové oceli a jak se jí efektivně bránit

Sobota, 29. Listopad 2014

I malé děti znají „rezavý povlak” na povrchu výrobků z běžné oceli – neboli nekontrolovatelnou oxidaci, která nejprve pokazí estetický dojem a může vést i k funkčnímu znehodnocení.

Příklady použití nerezové oceli v průmyslu i domácnosti

Středa, 22. Říjen 2014

Nerezová ocel v žádném případě není novým materiálem, například v USA se masově rozšířila již ve 30. letech minulého století. Popularita nerezové oceli však stále stoupá zejména díky jejím výtečným antikorozním, mechanickým a ekologickým vlastnostem. Na následujících řádcích se společně podíváme na několik příkladů využití v konkrétních průmyslových oblastech a neopomeneme ani výhody používání nerezové oceli v domácnostech.

Stránky